Kruh se uzavřel

Už je to skoro týden, co proběhly první workshopy v prostředí kavárny Cottee. Proto vám odhalím jednu velkou věc – nebýt majitele téhle kavárny, nebyly by nikdy žádné "creativní" workshopy. Nikdy. Žádné. Nejen ty v kavárně. Jakto?

 

Vraťme se v čase o jeden rok. Malovala a psala jsem si doma do šuplíku, pro radost a občas něco na zakázku. Bavila mě představa, že bych se tomu mohla věnovat profesionálně. Úplně jsem se viděla, jak sedím v ateliéru. A to se vlastně nakonec splnilo, i když trochu jinak.


Kromě šuplíku byly k vidění mé výtvory také na Instagramu. Tam si jich všiml můj kamarád Jirka. A že prý, jestli bych ho to nenaučila. Jednoho dne tedy přišel ke mně do kuchyně, sedl si ke stolu a namaloval svou první akvarelovou ilustraci v životě. Vypadala skvěle, on byl nadšený (dokonce tak moc, že si hned druhý den běžel koupit akvarelovou výbavu) a já jsem si řekla: "Když jsem to naučila Jirku, proč ne i někoho dalšího?"


Creativne
První práce mého prvního studenta Jirky. No, nevypadá to skvěle? / Instagram @flooster

Namotivovaná úspěchem svého prvního kreativního lektorování jsem si vytvořila web (na kterém práve jste), stránku na Facebooku a profil na Naučmese. Domluvila si půjčení zasedačky v malé kanceláři na Karlově náměstí a těšila se na první účastníky. A oni přišli! Pak další, po nich další...


Z malé zasedačky na Karláku jsem se přesunula do ateliérku pod Libeňským mostem, kde jsem strávila skvělé podzimní a zimní měsíce. Pak ale přišlo jaro a já ho musela opustit. Stala jsem se bezdomovcem. Co ale s workshopy? Kde najít vhodné příjemné místo, kde se bude hezky tvořit?


Jirka, můj historicky první student, si mezitím také splnil jeden svůj sen – otevřel si kavárnu v Karlíně. Ano, již zmíněnou kavárnu Cottee.


To je Jirka před svojí kavárnou Cottee. / Instagram @flooster

Já hledám místo, kde budu dělat akce. Jirka má místo, kde chce dělat akce. Není o čem přemýšlet. Snad jen o tom, jakou dobrůtku účastníkům připravit... A podle ohlasů se vám nový "ateliér" (i catering) moc líbil!


Kruh se uzavřel.


A co dál? Roztočit další kruhy? Nová éra "creativních" workshopů? Nevím, ale těším se, ať přijde cokoliv!

211 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše